Do Krakowa przyjechał…Batman. Spotka się z polskimi i ukraińskimi dziećmi

Batman w Krakowie! Pochodzący z Zachodniej Wirginii John Buckland, który od 10 lat występuje w kostiumie Batmana w ramach stowarzyszenia Heroes 4 Higher, przyjechał do Krakowa. Cel? Spotkanie z ukraińskimi dziećmi, które pod opieką matek uciekły ze swojego kraju przed wojną. Jego pobyt w Małopolsce potrwa do 26 marca.

John Buckland jako Batman odwiedza chore i uzależnione dzieci, aby przynieść im radość i uśmiech. Od wczoraj jest już w Polsce, aby rozweselać małych ukraińskich uchodźców i ich polskich rówieśników.

John Buckland był strażakiem, trafił na misję do Iraku, gdzie widział wiele cierpienia, także wśród najmłodszych. Po powrocie do domu postanowił działać na rzecz dzieci chorych i uzależnionych od narkotyków. W 2012 roku założył organizację Heroes-4-Higher, dzięki której pomaga dzieciom wyjść z uzależnień, dodaje siły do walki z chorobą i po prostu rozwesela w trudnych momentach ich życia.

Batman regularnie odwiedza szkoły i szpitale w USA, a wszędzie jest witany w uśmiechem. Jego przesłanie trafia każdego roku do tysięcy dzieci – Batman spotkał się już podobno z ponad 300 tysiącami kilku- i nastolatków.

fot. materiały prasowe

Z Batmanem będzie  można zobaczyć się między innymi w sobotę między 10 a 15 w Centrum Kongresowym ICE. Zapisy mają odbywać się przez stronę internetową icekrakow.pl.

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie