Do Krakowa zbliża się burza śnieżna

Najpierw było ostrzeżenie o silnym wietrze, teraz pojawiło się o nadchodzącej burzy śnieżnej. To znaczy, że nie tylko zawieje, ale i zamiecie… śniegiem. Drogowcy zapewniają, że tym razem zima ich nie zaskoczy.

„Do Krakowa od północy zbliża się burza śnieżna, która przeszła już przez Warszawę. Spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, ale przy dodatniej temperaturze. W gotowości będą 152 jednostki MPO, w tym 56 solarek, które już teraz rozstawiamy w kluczowych punktach miasta” – zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic w Krakowie.

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, którego prędkość może dochodzić w porywach nawet do 90 km/h. Nad nasze miasto od północy zbliża się burza śnieżna, która przeszła już przez Warszawę o kieruje się na południe kraju.

Mieszkańcy mogą przesyłać zgłoszenia o oblodzeniu i opadach, konieczności odśnieżania ulic i chodników bezpośrednio do dyspozytorni akcji „Zima”: e-mail: interwencje24h@mpo.krakow.pl. Dyspozytorzy przyjmują zgłoszenia także telefonicznie: 12 646 23 61.

AKTUALIZACJA. Około godz. 13 burza śnieżna pojawiła się nad Krakowem, najpierw od strony Nowej Huty, potem objęła całe miasto. To nie tylko śnieg, ale i grzmoty.

Ulica Łowińskiego (Fot. KRKnews)

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie