Do pracy na rowerze? To coraz modniejsze. Miasto zachęca do udziału w kampanii

19 kwietnia startuje 5. edycja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy – czyli dom, rower, praca…i tak w kółko”.

Organizatorzy kampanii niezmiennie zachęcają krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło ok. 90 pracodawców. Wcześniej zainteresowanie kampanią było jeszcze większe, ale wymóg pracy zdalnej uniemożliwił wielu podmiotom udział w akcji.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną można jednak śmiało stwierdzić, że promocja transportu rowerowego wśród mieszkańców, a tym samym zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej, jeszcze nigdy nie miała tak szczególnego znaczenia.

Wyniki ankiety przeprowadzonej na zakończenie kampanii wyraźnie pokazują, że zachęciła ona co piątą osobę do rezygnacji z samochodu na rzecz roweru (podobnie było 2 lata temu!).

W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla aktywnych rowerzystów m.in. kupony do sklepów sportowych, sieci sklepów drogeryjnych czy spożywczych. Szczegóły programu na stronie magistratu.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie