Dobra wiadomość – tramwaje wracają na Długą. Zła – na bardzo krótko

fot. zikit

No dobra, tym razem chyba jednak nie ma co narzekać. Przynajmniej we Wszystkich Świętych będziemy mogli dojechać do cmentarzy tramwajem, ale później ul. Długa znów zostanie zamknięta.

„Dobiegają końca prace przy modernizacji skrzyżowania ulicy Długiej z Basztową Dzięki temu tramwaje powrócą na Długą już 31 października –  na razie na trzy dni” – podaje ZIKiT.

Dzięki temu uda się uruchomić linię specjalną, która będzie kursować od południa 31 października do późnego wieczora 2 listopada. To sprawi, że będzie można wygodniej dojechać w okolice Cmentarza Rakowickiego.

„Torowisko na Długiej będzie gotowe na 31 października, jednak pozostały jeszcze prace związane z wylewaniem betonu oraz nawierzchni asfaltowej jezdni, wokół torów. Dlatego od 3 listopada na skrzyżowanie powrócą  robotnicy, którzy wykonają te prace do 10 listopada. Tramwaje rozpoczną regularne kursowanie po Długiej 11 listopada, czyli 3 tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano” – podaje ZIKiT.

Urzędnicy podają również, że uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada bez przeszkód odbędą się na placu Matejki. 

dn

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Zobacz także