Dobrze mieć sąsiada… Niecodzienna historia ku przestrodze

Mężczyzna próbował wyłudzić oszczędności od seniorki z Krowodrzy, ale sąsiadka zobaczyła jak 85-latka wyrzuca pakunek przez balkon i poleciła córce śledzić podejrzanego. Policja zatrzymała przestępcę.

Kilka dni temu kobieta wyglądająca z okna swojego mieszkania zobaczyła jak z balkonu jej 85-letniej sąsiadki wyrzucony został pakunek, który podniósł z ziemi i zabrał młody mężczyzna.

– Podejrzewając, że właśnie dochodzi do przestępstwa, kobieta natychmiast poszła do sąsiadki, by wyjaśnić zaobserwowaną sytuację i wspólnie powiadomić policję, a swojej dorosłej córce poleciła iść za mężczyzną, który oddalał się od bloku – podaje policja.

Młodsza z kobiet idąc za oszustem zobaczyła policjantów drogówki, którzy akurat likwidowali kolizję drogową i opowiedziała o zdarzeniu. Jeden z policjantów natychmiast ruszył w pościg za oszustem i go zatrzymał.

– Po chwili na miejscu pojawili się kryminalni, którzy w trakcie przeszukania 35-latka natrafili na pieniądze oraz biżuterię należącą do 85-latki. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wcześniej do 85-latki zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji i poinformował starszą kobietę, że posiadane przez nią przedmioty wartościowe i pieniądze są zagrożone i należy je zabezpieczyć, przekazując osobie, która się po nie zgłosi. 85-latka kierowana instrukcjami swojego rozmówcy spakowała kilkanaście tysięcy złotych i biżuterię, a następnie wyrzuciła je przez balkon, gdzie czekała już osoba, która miała je przejąć – relacjonuje policja.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu 8 lat więzienia.

fot. zdjęcie poglądowe

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie