Dodatkowe łóżka dla chorych na koronawirusa będą w szpitalu Żeromskiego w Krakowie

Małopolska zwiększa liczbę łóżek dla chorych na koronawirusa. Powstanie specjalny oddział w szpitalu Żeromskiego w Krakowie. Będzie tam 60 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Taką informację przekazał dziennikarzom w piątek, 28 sierpnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jest 431 łóżek przeznaczonych dla chorych na koronawirusa. Zajęte jest 358. – Nie ma więc potrzeby nagłego zwiększania bazy łóżek covidowych – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita

Jak poinformował wojewoda, w szpitalu Żeromskiego zostanie poszerzona baza łóżek dla pacjentów z koronawirusem do 60 osób. – Będą tam hospitalizowane zarówno dzieci, jak i osoby starsze – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Ale zaznaczył, że tam pacjenci z COVID19 trafią dopiero wtedy, gdy nie będzie już miejsca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Pacjenci z oddziału dla chorych na koronawirusa nie będą mieli kontaktu z innymi pacjentami tego szpitala.

Do ministerstwa zdrowia wojewoda przekazał informację o 5 szpitalach,w których mogą być dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem. W sumie to 300 miejsc. Wojewoda nie zdradził jednak, w których szpitalach mogą być łóżka dla chorych na koronawirusa, gdy nie będzie już miejsca w Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu Żeromskiego. O kolejnych szpitalach będzie wiadomo dopiero wtedy, gdy zacznie brakować miejsc w Uniwersyteckim i Żeromskim.

(GEG)

PILNE!!! Kraków w żółtej strefie

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie