Dodatkowe pieniądze dla studentów branż IT

Musisz przeczytać

Jest szansa na dodatkowe pieniądze dla krakowskich studentów kierunków informatycznych. Grupa Pracuj.pl stworzyła specjalny fundusz, którego zadaniem jest pomaganie młodym ludziom z niezamożnych rodzin, które chcą kontynuować swoją naukę. Szansę na podobne stypendia, mają również studenci z Warszawy, Lublina i Rzeszowa. 

Założenie stypendiów jest proste. Umożliwić kontynuowanie nauki studentom pochodzącym z biedniejszych rodzin, którzy osiągają dobre wyniki na studiach kierunków informatycznych. Jest jednak jedno małe „ale” – studenci muszą wykazać się również sukcesami pozanaukowymi i zaangażowaniem w projekty społeczne.

Studenci mają czas do końca lipca, by złożyć wniosek zawierający: informacje o wynikach w nauce, opis aktualniej sytuacji finansowej i rodzinnej, osiągnięcia pozanaukowe, opis zaangażowania społecznego oraz esej opisujący motywwy wyboru uczelni i kierunku studiów.

Wybór studentów kierunków informatycznych nie był przypadkowy. Specjaliści grupy Pracuj.pl przekonują, że to właśnie studenci IT są najbardziej przyszłościowymi pracownikami, a na rynkach europejskich wciąż brakuje specjalistów.  Nie brakuje ich za to na Akademii Górniczo-Hutniczej na wydziałach Elektrotechniki, Automatyki, Informacji i Inżynierii Biomedycznej oraz Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, którzy mogą starać się o stypendia Pracuj.pl. Z programu mogą skorzystać również studenci wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

(BG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca