Dom Medyków stanie się hotelem. Obok inwestor zbuduje nowy akademik

Jak poinformowała firma STRABAG, planowana jest przebudowa Domu Medyków przy ul. Grzegórzeckiej w Krakowie, który stanie się obiektem hotelowym.

Firma STRABAG w podpisała umowę na kompleksową przebudowę Domu Medyków. W ramach projektu wybudowany zostanie także dom studencki. Inwestorem jest Spółka DEN Living, zajmująca się budową i zarządzaniem nieruchomościami na rynku mikroapartamentów i domów studenckich w Polsce.

Docelowo w dotychczasowym Domu Medyków powstanie 126 pokoi hotelowych. Tuż obok zbudowany zostanie zupełnie nowy budynek domu studenckiego, w którym ulokowane zostaną 563 pokoje. Nowy obiekt nawiązywał będzie stylem architektonicznym do obecnego budynku usytuowanego u zbiegu l. Grzegórzeckiej i Śniadeckich w centrum Krakowa. Będzie posiadł 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, w których znajdzie się m.in. parking.

Prace budowlane rozpoczną się w marcu i potrwają do października przyszłego roku.  

Nowy dom studencki zostanie dobudowany, jako dodatkowy obiekt w sąsiedztwie VIII LO w Krakowie. Poza pokojami studenckim będzie dysponował częścią handlowo-gastronomiczną. W ramach inwestycji przebudowany zostanie wjazd do obecnego budynku oraz powstanie nowy dojazd, prowadzący na wewnętrzny dziedziniec od ul. Śniadeckich.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie