Domagają się nowej dzielnicy w samym sercu Krakowa! Boją się jednak, że UJ…

Na razie jest to obszar wchodzący w skład dzielnicy Grzegórzki, ale mieszkańcy mają już pomysł co z nim zrobić. Szczególnie, że wkrótce Szpital Uniwersytecki z ul. Kopernika przeprowadzi się na Prokocim, pozostawiając po sobie historyczny kwartał.

„Postulujemy, by w jego miejsce powstała nowa dzielnica centrum miasta, zaprojektowana z uwzględnieniem interesów wszystkich mieszkańców” -piszą na Facebooku mieszkańcy Wesołej.

Chcą wysokiej jakości architektury, zielonych przestrzeni wspólnych, kawiarni, restauracji, obiektów sportowych, drobnej przedsiębiorczości. Obawiają się jednak, że na razie przyszłość dzielnicy maluje się w czarnych barwach.

„Uniwersytet Jagielloński chce sprzedać poszpitalne budynki, a włodarze miasta nie wykazują zainteresowania przejęcia tych terenów. Dalsza bierność spowoduje, że tereny zapewne trafią w ręce deweloperów, którzy zabudują każdy wolny skrawek przestrzeni. Wierzymy jednak, że los Wesołej może być inny niż los Zabłocia, Ruczaju czy Czyżyn. Oczekujemy aktywnej polityki miasta i stworzenia dzielnicy zaprojektowanej dla mieszkańców!” – apelują.

Mieszkańcy Wesołej mają już wizję, jak powinna ona wyglądać, a przedstawiają ją TUTAJ

jd

 

Zobacz także