Domagają się przeniesienia grobu Lecha Kaczyńskiego na Powązki. Mają blisko 10 tysięcy podpisów

Uda im się? W internecie pojawiła się petycja przeniesienia grobu Lecha i Marii Kaczyńskich z Wawelu na warszawskie Powązki. Organizatorzy chcą uzbierać 100 tysięcy głosów.

„Domagamy się przeniesienia grobu w istniejące, lecz puste miejsce na Powązkach. W przeciwnym wypadku będziemy organizować referendum w tej sprawie. Jest to również potrzebne do dokładnego ustalenia liczby wrogów i zdrajców, o których wspominał w wystąpieniu Pan Prezes Kaczyński” – czytamy w uzasadnieniu akcji.

Akcja trwa już od kilku miesięcy, jednak do tej pory organizatorom nie udało się zebrać odpowiedniej liczby podpisów. Choć lista nadal rośnie, do dziś pod listem podpisało się niespełna 10 tysięcy osób. To niecałe 10% obranego celu.

Organizatorzy są przekonani, że w przypadku zebrania 100 tysięcy podpisów, będą mogli zorganizować referendum w tej sprawie. Jako podstawę prawną podają Konstytucję RP.

Przeniesienie grobu ma wpłynąć na uspokojenie nastrojów w narodzie. Grób Kaczyńskich na Wawelu niezmiennie wywołuje wielkie emocje.

Prezes Wisły do Kaczyńskiego: „Niech wyp… do Warszawy”

(wm)

fot. DrabikPany via Foter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie