„Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Reportaż w TVN24 może wstrząsnąć kościołem nie tylko w Krakowie

DrabikPany via Foter.com

Na poniedziałkowy wieczór telewizja TVN24 zapowiada emisję reportażu „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”. Film i zawarte w nim informacje mogą wstrząsnąć kościołem nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce.

„Kardynał Stanisław Dziwisz, z jednej strony legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, u którego boku spędził kilkadziesiąt lat. Z drugiej, jak mówią rozmówcy „Czarno na białym”, potężny hierarcha, szara eminencja, która potrafi zadbać o – specyficznie rozumiany – interes Kościoła. Także wtedy, gdy chodzi o sprawy dotyczące ofiar pedofilii” – tak TVN24 zapowiada sensacyjny materiał, który zostanie pokazany w programie „Czarno na białym” w poniedziałek, 9 listopada 2020.

To nieznane oblicze kardynała Dziwisza ma być związane z tuszowaniem pedofilii w kościele. Jak twierdzi TVN24, były metropolita krakowski odmówił ustosunkowania się do stawianych mu w reportażu zarzutów. We wcześniejszym wywiadzie dla tej telewizji mówił, że ktoś chce przerzucić na niego odpowiedzialność za sprawy, za które nie odpowiadał.

(KK)

Zobacz także