Dostęp do ginekologa bez klauzuli sumienia, darmowy wstęp na Wawel dla dzieci i młodzieży, plany miejscowe – przed nami sesja RMK

Musisz przeczytać

Utworzenie dostępnego 24 godziny na dobę punktu profilaktyki intymnej, zapewniającego dostęp do lekarzy bez klauzuli sumienia, stworzenia elektronicznego narzędzia do weryfikacji statusu mieszkańca, rezolucja w sprawie darmowego wstępu na Zamek Królewski na Wawelu dla dzieci i młodzieży do 26. roku życia, to główne punkty 116. sesji Rady Miasta Krakowa. Początek jak zwykle w środę o godz. 10:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Obrady można śledzić online.

Na jutrzejszej sesji radni zajmą się projektami dwóch uchwał kierunkowych do Prezydenta Miasta Krakowa. Pierwsza dotyczy utworzenia w Krakowie całodobowego punktu profilaktyki intymnej, w którym przyjmować będą lekarze bez klauzuli sumienia. Punkt porad lekarskich w zakresie opieki intymnej dla kobiet i mężczyzn miałby być czynny 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, a z pomocy specjalistów można by było korzystać bez żadnych warunków wstępnych. Chodzi o gabinet bez żadnych barier światopoglądowych czy technicznych (dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami). Druga uchwała zakłada stworzenie elektronicznego narzędzia do weryfikacji statusu mieszkańca.

Radni klubu Platforma – Koalicja Obywatelska przygotowali projekt rezolucji, w której apelują do Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego o „organizację dla dzieci i młodzieży uczących się do 26. roku życia darmowego wstępu na Zamek Królewski na Wawelu”. „Miejsca takie jak Zamek Królewski na Wawelu są najważniejszym materialnym symbolem polskiej historii i powinny być udostępniane bezpłatnie dzieciom i młodzieży uczącej się do 26. roku życia, która poprzez edukację kształtuje swoją postawę obywatelską” – czytamy w uzasadnieniu rezolucji.

W porządku obrad znalazł się również projekt rezolucji dotyczący ochrony terenów zielonych w dzielnicy II Grzegórzki w związku z planowaną budową kampusu Akademii Muzycznej w Krakowie.

Pod głosowanie w trybie jednego czytania trafi też projekt uchwały Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska dotyczący ustanowienia użytku ekologicznego pod nazwą „Łąki nad Rudawą” (druk nr 3327).

Radni odbędą też końcowe głosowanie nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Balice I” (druk nr 3289, odroczone na sesji 26 kwietnia).

Bezpośrednia transmisja z sesji Rady Miasta Krakowa dostępna jest na stronie www.rmk.krakow.pl.

Cały porządek najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa znajduje się TUTAJ.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca