Dotarliśmy do dokumentów! Loty śmigłowców LPR były niemożliwe od 30 marca

Musisz przeczytać

Dźwig potrzebny przy budowie apartamentowca uniemożliwiał lądowanie śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy szpitalu im. Gabriela Narutowicza od 30 marca. Problem został już rozwiązany – dźwig zdemontowano.

Jak już informowaliśmy, problemem był postawiony na pobliskiej budowie żuraw budowlany, który uniemożliwiał lądowanie na przyszpitalnych terenach.

Dotarliśmy do dokumentów, według których od 30 marca do 10 kwietnia śmigłowce LPR nie mogły wykonywać „operacji lotniczych na lądowisku H321″ w Krakowie, nieopodal szpitala. Sprawa została rozwiązania dopiero 10 kwietnia po interwencji Renaty Godyń-Swędzioł, dyrektor szpitala i Łukasza Kmity, wojewody małopolskiego.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu budowy i rozebraniu konstrukcji żurawia, do czego doszło 10 kwietnia. Wtedy też, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego w Krakowie potwierdził demontaż w całości żurawia wieżowego przy ul. Prądnickiej, co umożliwiło powrót do wykonywania lotów śmigłowców LPR.

Przypomnijmy, że gdy sprawa wybuchła, inwestor rozesłał oświadczenie do mediów. „Ze strony szpitala nie dotarła do nas w jakiejkolwiek formie pojawiła prośba o przełożeniu rozpoczęcia tego etapu budowy. Taki wniosek z pewnością wzięlibyśmy pod uwagę, niestety nie było woli rozmowy na ten temat” – napisano w oświadczeniu. Inwestor podkreślał, że dysponuje prawomocnym pozwoleniem z 27 lutego 2008 roku, które daje prawo kontynuowania budowy zgodnie z projektem.

„Nie są wiarygodne pojawiające się w prasie twierdzenia Dewelopera o tym, iż ze strony Szpitala nie dotarła do niego prośba o przełożenie rozpoczęcia budowy, jak też że wniosek taki z pewnością wziąłby pod uwagę. Deweloper zna stanowisko Szpitala i wie, że Szpital sprzeciwia się budowie wysokiego na 34,5 m apartamentowca kolidującego z lądowiskiem LPR, tym bardziej zatem Deweloper zdaje sobie sprawę, iż ustawienie dźwigu  który uniemożliwia loty helikopterów budzi sprzeciw Szpitala. Szpital proponował aby Deweloper obniżył planowaną zabudowę tak by nie kolidowała ona z funkcjonującym lądowiskiem, Deweloper odrzucił jednak taką propozycję” – czytamy w z kolei w oświadczeniu szpitala im. Narutowicza.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca