„Down the road. Zespół w trasie” zawita do Krakowa. Możesz spotkać się z uczestnikami programu

materiały prasowe / Down the road. Zespół w trasie

Program „Down the road. Zespół w trasie” zawita w sobotę, 8 sierpnia do Krakowa. Z jego uczestnikami i prowadzącym program Przemkiem Kossakowskim będzie się można spotkać nad Zalewem Nowohuckim

Program „Down the road. Zespół w trasie” opowiadający o szóstce młodych osób z zespołem Downa podróżujących wraz z Przemkiem Kossakowskim przez sześć krajów wzbudził wiele  emocji i dużą sympatię widzów. 8 sierpnia bohaterowie programu, którzy w trakcie swojej podróży nie tylko zmierzyli się z różnymi niełatwymi sytuacjami, ale też pokazali innym świat widziany oczami osób z zespołem Downa, odwiedzą Kraków.

„Wizyta ekipy „Down the road. Zespół w trasie” to zarówno możliwość poznania jak i rozmowy z uczestnikami programu: Dominiką, Olą, Agnieszką, Michałem, Grzegorzem i Krzysztofem oraz z prowadzącym – podróżnikiem i dziennikarzem Przemkiem Kossakowskim, jak też okazja do przypomnienia o działaniach Krakowa i organizacji funkcjonującym w naszym mieście na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza osób z zespołem Downa” – zachęca Urząd Miast Krakowa.

Podczas wizyty uczestnicy programu „Down the road. Zespół w trasie” odwiedzą m.in. Muzeum Krakowa – Rynek Podziemny oraz Kopalnię Soli „Wieliczka”, nauczą się wypiekać krakowski specjał w Żywym Muzeum Obwarzanka, a także wspólnie z władzami i przedstawicielami miasta wezmą udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym aktywizacji zawodowej.

Bohaterów programu do Krakowa zaprosiło Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” współpracujące z Urzędem Miasta Krakowa. Stowarzyszenie, do którego należy jedna z uczestniczek programu – Agnieszka, zrzesza rodziny wychowujące i opiekujące się osobami z zespołem Downa. Organizuje dla nich różne aktywności, zajęcia dodatkowe, spotkania, imprezy integracyjne, ale przede wszystkim aktywnie działa na rzecz włączenia społecznego i aktywizacji zawodowej oraz lepszej edukacji dla swoich podopiecznych. We współpracy z miastem Stowarzyszenie prowadzi pierwszy w Polsce Klub Rodzica z dzieckiem do lat 3 o specjalnych potrzebach rozwojowych. Stowarzyszenie prowadzi także Środowiskowy Dom Samopomocy, a spacerujących i wypoczywających nad Zalewem Nowohuckim zaprasza na frytki belgijskie do wyjątkowego foodtrucka.

To właśnie nad Zalewem Nowohuckim w sobotę, 8 sierpnia odbędzie się spotkanie z ekipą programu „Down the road. Zespół w trasie”. „Wszystkich, którzy chcą poznać Dominikę, Olę, Agnieszkę, Michała, Grzegorza i Krzysztofa, porozmawiać z Przemkiem Kossakowskim, albo wziąć udział w warsztatach i wspólnie zrobić na przykład świeczniki, maski, origami lub poćwiczyć razem fitness czy zumbę zapraszamy w sobotę, 8 sierpnia w godz. 13.30-19.00 nad Zalew Nowohucki” – zachęca Urząd Miasta Krakowa.

(red)

Zobacz także