Drag Queen podcięła gardło lalce z wizerunkiem abp Jędraszewskiego!

Drag Queen "symulująca" zabójstwo abp Jędraszewskiego / fot. Facebook PrideNews.pl

Podczas gali finałowej konkursu Mr. Gay Poland w jednym z poznańskich klubów Drag Queen podcięła gardło dmuchanej lalce, która na twarzy miała przyklejony wizerunek abp Marka Jędraszewskiego! Organizatorzy konkursu przepraszają i twierdzą, że nie znali szczegółów dot. przebiegu występu. Czy to nawoływanie do przemocy, czy jeszcze artystyczny środek wyrazu?

W sobotę podczas gali finałowej konkursu Mr. Gay Poland odbywały się występy Drag Queen. Jedna z nich – Mariolkaa Rebell podczas happeningu nożyczkami podcięła gardło dmuchanej lalce z przyklejoną twarzą abp Marka Jędraszewskiego. 

Występ miał być reakcją na słowa głowy krakowskiego Kościoła. Przypomnijmy, że 1 sierpnia podczas homilii abp Marek Jędraszewski powiedział: – „Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.”.

Opublikowany przez PrideNews.pl Niedziela, 11 sierpnia 2019

Organizatorzy konkursu oświadczają, że sprzeciwiają się przemocy i mowie nienawiści. Konkurs ma promować postawę tolerancji i szacunku. 

– W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów – napisali w oświadczeniu organizatorzy Mr. Gay Poland. 

OświadczenieJako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10…

Opublikowany przez Mr. Gay Poland Środa, 14 sierpnia 2019

js

Zobacz także