Dramat podróżników. Stracili wszystko

Musisz przeczytać

Małżeństwo krakowskich podróżników straciło cały dorobek swojego życia. Mowa o Państwie Lisowskich, którym ogień strawił mieszkanie na krakowskim Kazimierzu. Znajdowały się w nim wszystkie pamiątki, zdjęcia i nagrania z podróży po całym świecie. Pożar wybuchł, gdy małżeństwo było w Kambodży, nie mogą wrócić, bo ktoś ukradł im dokumenty.

Lisowscy, to znani podróżnicy – autorzy wielu przewodników oraz programów telewizyjnych dotyczących podróży. Pani Elżbieta jest dodatkowo pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, w domu od ponad 40 lat kolekcjonowała księgozbiór, który niestety również spłonął.

Pożar wybuchł w nocy, w mieszkaniu była znajoma Lisowskich, która nocowała w ich mieszkaniu pod nieobecność podróżników. Kobieta zdążyła uciec z mieszkania zanim pożar zajął wszystkie pokoje – nie udało jej się uratować dobytku Lisowskich. Na razie nie wiadomo, co spowodowało pożar, strażacy przeprowadzają specjalistyczną ekspertyzę.

Niemal natychmiast na tragedię Lisowskich odpowiedzieli internauci, którzy postanowili zorganizować dla podróżników pomoc. Uruchomiono specjalne konto na profilu społecznościowym, gdzie opisany jest dramat małżeństwa. Założono również specjalne konto prowadzone przez Fundację Równi Wobec Życia, która organizuje zbiórkę funduszy. Mają one pomóc Lisowskim w odremontowaniu mieszkania i powrocie do normalnego życia.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na profilu „Wsparcie dla Lisów”. Dodatkowo można również wpłacać pieniądze na konto: Łukowica 411, 34-606 Łukowica, Bank BGŻ BNP Paribas S.A. nr konta: 39 2030 0045 1110 0000 0418 5050 dopisek „DLA LISOWSKICH.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca