Dramat na zielonej szkole. Wsadzili dziesięciolatkowi pizzę w odbyt!

fot. foter.com

Do szokujących scen doszło podczas szkolnej wycieczki czwartoklasistów z województwa dolnośląskiego. Grupa uczniów brutalnie znęcała się nad swoim kolegą. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Wrocław.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Uczniowie dwóch czwartych klas Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie (to woj. dolnośląskie) wyjechali na tzw. zieloną szkołę do Krakowa. Dla jednego z uczniów pobyt w naszym mieście był prawdziwym horrorem.

Upokorzenie

Według relacji rodziców, jednej z nocy grupa uczniów rozebrała swojego kolegę do naga i wcisnęła mu w odbyt kawałek pizzy. Chłopiec zdążył wcześniej włączyć telefon komórkowy, na którym nagrany został dźwięk z miejsca kaźni. Ofierze gwałtu udało się uciec i spędzić noc na korytarzu.

Dolnośląska Policja nie chce zdradzać szczegółów sprawy. – Rodzice prosili o zachowanie dyskrecji i anonimowości. Mogę powiedzieć tylko tyle, że otrzymaliśmy od rodziców zgłoszenie o nieprawidłowościach podczas zielonej szkoły. Podjęliśmy czynności w szkole, sprawa została skierowana do sądu rodzinnego – mówi w rozmowie z KRKnews.pl podkom. Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

O zajściu poinformowane zostało Dolnośląskie Kuratorium Oświaty, do którego trafił list grupy oburzonych rodziców.

Zmowa milczenia

Rodzice przypominają, że rok wcześniej zgwałcony chłopiec został pobity przez tych samych sprawców. Zwracają uwagę, że szkoła zlekceważyła prośbę matki ucznia, by nie umieszczać go z nimi w jednym pokoju.

– Jakim cudem nikt z kadry nauczycielskiej nie przerwał tortur dokonywanych na chłopcu? Dlaczego nie pełniono żadnej nocnej warty i nie pilnowano dzieci? – pytają.

Według ich relacji, w szkole panuje zmowa milczenia, wychowawczyni klasy zrezygnowała z jej prowadzenia, a jedyną karą za zachowanie uczniów podczas zielonej szkoły, jest zakaz wyjazdów całej klasy na wycieczki do ukończenia podstawówki.

Poddany torturom chłopiec ma zmienić szkołę, zaś kuratorium zapowiedziało w szkole kontrolę.

Zobacz także