Dreamlinerem do „Wielkiego Jabłka”. LOT uruchamia połączenie Balice-Nowy Jork

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły uruchomić połączenie z portu lotniczego w Balicach do lotniska JFK w Nowym Jorku. Samoloty wyruszą na nową trasę od maja przyszłego roku. Kursy będą obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner.

Otwarcie nowego połączenia ze wschodnim wybrzeżem USA jest, jak mówią przedstawiciele LOT odpowiedzią na rosnące oczekiwania turystów.

– Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie – mówi Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Cieszymy się z nowego połączenia Kraków, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowy York to miasto wielokulturowe,tętniące życiem artystycznym, w wielu aspektach podobne do Krakowa. Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – dodaje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Od początku sezonu letniego, pasażerowie będą mieli do dyspozycji także więcej kursów na popularnej trasie do Chicago. Liczba połączeń wzrośnie z dotychczasowych trzech tygodniowo do pięciu.

Bilety m.in. na nowe połączenia z Kraków Airport do Chicago i Nowego Jorku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na stronie przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska oprócz ogłoszonych właśnie nowych połączeń do USA oferują także bezpośrednie rejsy do Budapesztu (sześć rejsów tygodniowo), chorwackiego Dubrownika (jeden rejs w tygodniu) Bukaresztu (trzy razy w tygodniu), a także trzy połączenia krajowe – do Warszawy, Gdańska oraz Olsztyna.

Najnowsze

Co w Krakowie