Drogowy bubel w Krowodrzy. Radny pyta, urzędnicy odpowiadają

Fot. facebook.com/Łukasz Gibała

Wydawało się, że o takich rozwiązaniach drogowcy zapomnieli dawno temu. Jak się okazuje nie do końca. Na przejściu dla pieszych i przejeździe rowerowym na ul. Kronikarza Galla piesi i rowerzyści muszą pokonać 20-centymetrowy krawężnik.

– Te krawężniki uniemożliwiają nie tylko przejazd wózkiem czy rowerem, ale są także utrudnieniem dla osób starszych czy niedowidzących – stwierdza Łukasz Gibała, który jako pierwszy zwrócił uwagę na drogowy absurd. Zaznacza, że w tej sprawie zwrócił się z pilną interwencją do Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Feralne przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów powstało w ramach remontu ul. Królewskiej. Drogowcy położyli nowy asfalt i wymalowali pasy.

Zapytani przez KRKnews urzędnicy przekonuje, że o bublu nie ma mowy, bowiem wspomniany rejon to wciąż plac budowy, a rozwiązanie ma usprawnić ruch w czasie kłopotliwego remontu ul. Królewskiej. – W chwili obecnej skończono pewien etap związany również z założeniami tymczasowej organizacji ruchu i na jezdniach wykonano wyłącznie warstwy wiążące. Mają one umożliwić uruchomienie ruchu kołowego przez poprzeczne do ul. Królewskiej, co z kolei było warunkiem zamknięcia innych przejazdów w poprzek tej ulicy – wyjaśnia Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Rzecznik ZDMK tłumaczy, że docelowo, po zakończeniu prac do dyspozycji pieszych i rowerzystów będą wyniesienia w postaci rampy najazdowej. Powstaną one wraz z układaniem ostatniej – ścieralnej – warstwy asfaltu.

Docelowo wprowadzone będzie więc rozwiązanie h=0 czyli przejazd znajdzie się na tym samym poziomie, co jezdnia, zaś na przejściach różnica poziomów wyniesie nie więcej niż 2 cm.

KRA

Zobacz także