Drugie wybrzuszenie szyny na ul. Starowiślnej w tym tygodniu

Krakowska tradycja. Po godzinie 12:30 doszło do wybrzuszenia się szyny na ulicy Starowiślnej. To drugi taki przypadek w tym tygodniu na tej ulicy. Pasażerowie tramwajów i właściciele aut wiedzą doskonale, w jak złym stanie jest droga i torowisko. 

Sezon na wybrzuszające się szyny w Krakowie uważamy za otwarty. Zrobiło się trochę cieplej, a co za tym idzie, torowiska w Krakowie dały o sobie przypomnieć. 

Jak informuje MPK, do wybrzuszenia torów szyny doszło po godzinie 12.30 na ulicy Starowiślnej.  Wstrzymano ruch tramwajowy  w kierunku placu Bohaterów Getta. Pojazdy kierowane są przez ul. Krakowską.

To druga awaria torowiska na Starowiślnej w ostatnich dniach. W środę temperatury nie  wstrzymała szyna na torowisku w stronę alei Dietla. Utrudnienia trwały kilka godzin. 

Do tej pory wybrzuszenia szyn tramwajowych to zjawisko kojarzone głównie z ulicą Kościuszki i Zwierzyniecki. W minionych latach mieszkańcy miasta dzięki internetowemu licznikowi mogli śledzić, do ilu wybrzuszeń szyn tramwajowych dochodziło na tych ulicach.  Licznik powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Ulepszamy Kraków! Tylko w jednym roku doszło tam do 41 awarii. na szczęście to już historia  od ubiegłego roku trwa bowiem remont generalny obudowy ulic. 

W sierpniu koniec prac na ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki. Widać już nowe torowisko (ZDJĘCIA)

Kiedy pasażerowie i mieszkańcy mogą spodziewać się remontu Starowiślnej. Nieprędko. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa możliwy termin rozpoczęcia gruntownej przebudowy ulicy Starowiślnej to rok 2025 lub 2026.Aktualnie  Firma, która zajmuje się projektowaniem nowego wyglądu ulicy, stara się o pozwolenie środowiskowe. ZDMK z kolei szuka firmy, która zajmie się finansowaniem remontu ze środków unijnych.

 

Najnowsze

Co w Krakowie