Duda o Gowinie: Zostaliśmy sprzedani przez PiS. Prezydent RP powstrzyma nominację dla ministra z Krakowa?

Musisz przeczytać

Mocne słowa o nominacji dla Jarosława Gowina na ministra rozwoju i pracy. – Zostaliśmy przez PiS sprzedani – powiedział Piotr Duda, szef Solidarności. I zapowiedział, że o tej nominacji będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą.

Ostry komentarz do nominacji dla Jarosława Gowina padł podczas posiedzenia prezydium Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w Płocku. Piotr Duda o swoim stanowisku powiedział na konferencji prasowej.

Szef Solidarności przypomniał, że Jarosław Gowin – będąc jeszcze w PO – głosował za podniesieniem wieku emerytalnego. Stwierdził, że nowy minister pracy to „skrajny liberał”. – Mówiąc po związkowemu: to jakby napluto w twarz. PiS to zrobiło Solidarności, jeśli PiS chce iść w tym kierunku i chce otwartego konfliktu ze związkiem zawodowym Solidarność, to zrobił ku temu wielki krok. Powiem krótko: zostaliśmy przez PiS sprzedani – oświadczył Piotr Duda.

– Oddanie w ręce pana Gowina pracy to zachwianie równowagi między gospodarką społeczną a rynkową. Jako Solidarność tego nie zostawimy – dodał szef Solidarności i zapowiedział, że będzie rozmawiał z prezydentem RP o nominacji dla ministra z Krakowa.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca