Duże zmiany w komunikacji aglomeracyjnej w Skawinie

Już za kilka dni, w niedzielę, 3 stycznia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych w Skawinie. Zostaną zlikwidowane linie nr 201 i 233, w zamian zostanie uruchomiona nowa linia nr 293.

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, zmiany zostaną wprowadzone na wniosek Urzędu Miasta i Gminy Skawina. To nie są tylko korekty w rozkładach jazdy, ale duże zmiany.

Zmiany w kursowaniu linii aglomeracyjnych

nr 201, 233 – zostaną zlikwidowane. W zamian zostanie uruchomiona nowa linia nr 293.

nr 223 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy w dni powszednie

nr 273 – zostanie przywrócona na stałą trasę w centrum Skawiny a ponadto zostanie wprowadzona korekta stałej trasy zakładająca wjazdy do centrum miejscowości Polanka Hallera. Linia będzie kursować po następującej nowej stałej trasie: „Skawina SCK” (nowa pętla obok stacji kolejowej) – Skawina: ul. Niepodległości, ul. Mickiewicza, Rynek, ul. Korabnicka, ul. Popiełuszki, ul. Krakowska, Rynek, ul. Mickiewicza, ul. Hallerów (droga wojewódzka nr 953) – … – przystanek „Gołuchowice Sklep”, wjazd do miejscowości Polanka Hallera i zawrócenie na pętli, powrót do drogi wojewódzkie nr 953 – … – „Grabie Pętla”.
o Przystanki „Skawina Rynek” i „Skawina Szkoła” będą obsługiwane: w kierunku „Grabia Pętli” tylko po zawróceniu na układzie ulicznym przy cmentarzu (w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej) natomiast w kierunku „Skawiny SCK” tylko przed zawróceniem (w kierunku Krakowa).
o Przystanek „Polanka Hallera Dwór” w kierunku „Grabia Pętli” zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji na drogę prowadzącą do centrum miejscowości (po skręcie z drogi wojewódzkiej nr 953).
o Zostanie uruchomiony nowy przystanek „Polanka Hallera Centrum”, który będzie funkcjonować na drodze w centrum miejscowości: w kierunku „Grabia Pętli” przed zawróceniem na pętli w Polance Hallera, w kierunku „Skawiny SCK” po zawróceniu.
o Zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy w dni powszednie i w soboty, wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów.

nr 283 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia

nr 293 – zostanie uruchomiona nowa linia kursująca po następującej trasie (jak dotychczas linia nr 233): „Borek Fałęcki” – ul. Zakopiańska, ul. Zawiła, ul. Babińskiego, ul. Skotnicka, Skawina: ul. Krakowska, ul. Popiełuszki, pętla „Skawina”, ul. Popiełuszki, ul. Krakowska (powrót: ul. Korabnicka), Rynek, ul. Mickiewicza, ul. Piłsudskiego, ul. Energetyków, ul. Podbory, Kopanka – „Kopanka Pętla”. Wybrane kursy w dni powszednie i w soboty oraz wszystkie kursy w dni świąteczne będą realizowane na trasie skróconej: „Borek Fałęcki” – „Skawina”. Ponadto, wybrane kursy w dni powszednie będą obsługiwać przystanki: „Skawina Pileckiego” i „Kopanka Ofiar Katynia”.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie