Aktualności Miasto

Duży krok do przodu! Szpital im. Stefana Żeromskiego ma nową salę operacyjną

Pachnie nowością i jest niemal po sufit wypełniona najnowocześniejszym sprzętem. 5 grudnia w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie została otwarta nowa sala operacyjna na Oddziale Otolaryngologii.

Inwestycję zakończono zaledwie po dwóch miesiącach. Poza przebudową pomieszczeń na oddziale na potrzeby nowej sali zakupiono również nowoczesny sprzęt, który pozwoli na precyzyjną diagnostykę chorób laryngologicznych oraz wykonywanie najtrudniejszych zabiegów. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 872 tys. zł, budowę sali i zakup aparatury medycznej sfinansowało Miasto Kraków. Pierwsi pacjenci zostaną zoperowani jeszcze w tym roku.

Realizacja inwestycji została dofinansowana z budżetu miasta Krakowa, w ramach dotacji udzielonej na podstawie umowy zawartej pomiędzy gminą a szpitalem 20 lipca 2017 r. Całkowita wartość zadania wynosi 1 872 144 zł, w tym 1 725 676 zł ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Środki zostały przeznaczone na dofinansowanie przebudowy pomieszczeń szpitala dla potrzeb sali operacyjnej na Oddziale Otolaryngologicznym o powierzchni 147 m².

Sala operacyjna zostanie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Za dotację Miasta Krakowa uda się zakupić aparaturę ostatniej generacji: neuromonitor do monitorowania nerwów, zestaw do chirurgii laryngoskopowej z torem wizyjnym HD, sprzęt endoskopowy NBI oraz najnowocześniejsze urządzenia do diagnostyki narządu równowagi. Spośród planowanych zakupów jest także laser CO2.

(wm, krakow.pl)

fot. telewizja.krakow.pl