Duży sukces zawodniczki SGA Kraków! Zdominowała mistrzostwa Polski juniorek w gimnastyce artystycznej

Musisz przeczytać

Emilia Heichel, zawodniczka SGA Kraków zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej na rok 2020.

Niespełna rok temu świeżo założony klub gimnastyki artystycznej SGA Kraków, świętował zdobycie Drużynowego Mistrza Polski Juniorek, ostatnio świętował Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorek, które zdobyła Heichel.

Zawodniczka SGA Kraków wywalczyła Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Złoty medal zdobyła również w finale układu ze wstążką, natomiast srebro w finale układu z maczugami.

Tym dobrym startem Emilia udowodniła, że jest dobrze przygotowana również do reprezentowania Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, na które została powołana. Niestety w związku z zawieszeniem Polskiej Federacji start Polski został odwołany.

Równie dobry start podczas Mistrzostw Polski odnotowała jej koleżanka klubowa Natalia Jakubowicz , która zakwalifikowała się do dwóch finałów Mistrzostw Polski.

– Mimo pandemii i trudnych warunków, byłyśmy dobrze przygotowane, byłam spokojna o start Emilii. Lecz jak to w sporcie bywa w jednym z układów nie ustrzegła się poważnego błędu , który kosztował ją stratę ponad 3 punktów, więc walka była do końca. Emilia udowodniła, że mimo błędu po prostu była najlepsza, a nasza wspólna ciężka praca i wzajemne zaufanie zaowocowało – komentuje trenerka Katarzyna Strychalska.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca