Dwa festiwale biegowe w Krynicy, czyli nowa odsłona sporu o Forum Ekonomiczne

Festiwal Biegowy w Krynicy na stałe wpisał się do kalendarza miłośników biegania. W tym roku w Krynicy będą dwa takie festiwale. Konkurujące ze sobą o uczestników. Dwie imprezy sportowe to pokłosie przeniesienia Forum Ekonomicznego z Krynicy do Karpacza.

Od kilku miesięcy wiadomo, że dotychczasowe Forum Ekonomiczne, organizowane przez Zygmunta Berdychowskiego, przenosi się z Krynicy do Karpacza. Marszałek województwa Witold Kozłowski zapowiedział kilka tygodni temu, że we wrześniu w Krynicy samorząd zorganizuje swoje forum gospodarcze. Już wiadomo, że tuż po jego zakończeniu zorganizuje także swój festiwal biegowy. Tego tradycyjnego, organizowanego w Krynicy od ponad 10 lat, nie przeniesiono na Dolny Śląsk. Będą więc dwa duże kongresy gospodarczo-polityczne (w Karpaczu i Krynicy) i dwie duże imprezy biegowe (obie w Krynicy).

Urząd Marszałkowski właśnie poinformował, że Zarząd Województwa Małopolskiego wyraził wolę współpracy podczas Europejskiego Festiwalu Biegowego organizowanego przez „Fundację na Ratunek”. Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 września w Krynicy Zdroju. „Celem organizatorów jest stworzenie wydarzenia nie tylko dla biegaczy, ale również dla mieszkańców Krynicy Zdroju, kuracjuszy i turystów” – czytamy w komunikacie. Fundacja na Ratunek organizuje np. Bieg Świętej Kingi w Starym Sączu. Odpowiadała także za Rodzinne Zawody Biegowe organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, imprezy Urzędu Marszałkowskiego.

Kilka dni po biegach organizowanych przez marszałka, na imprezę zapraszają dotychczasowi organizatorzy Festiwalu Biegowego w Krynicy (Fundacja Festiwal Biegów z Niskowej). Jest już program zawodów, można się rejestrować na poszczególne biegi.

Grzegorz Skowron

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie