Dwa mecze i potrzebnych… kilkuset policjantów. Tak wyglądał weekend w Krakowie

Kilkuset policjantów dbało o bezpieczny przebieg weekendowych zgromadzeń w miejscach publicznych. Imprezy przebiegły w spokojnej atmosferze, do zakłóceń porządku doszło tylko na stadionach.

W piątek Cracovia podejmowała Legię.

– Około godz. 20.45 na jednym z sektorów kibice sympatyzujący z krakowską drużyną rozwiesili flagi oraz odpalili race świetlne oraz świece dymne. Natomiast około godz. 22.00 kibice drużyny gości rozwinęli flagi oraz odpalili materiały pirotechniczne. Policjanci nadzorowali dojście na stadion i rozejście się kibiców po meczu. W sprawie złamania przepisów stadionowych podczas meczu  dochodzenie prowadzą teraz policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie – podaje policja.

Z kolei w sobotę Wisła podejmowała Arkę Gdynia. W trakcie kontroli przeprowadzanej przed wpuszczaniem kibiców na stadion pracownicy ochrony zatrzymali czterech kibiców drużyny gospodarzy.

– Dwóch z nich próbowało wnieść na stadion ostre narzędzie oraz gaz pieprzowy. Dwóch pozostałych próbowało „przemycić” alkohol. Wobec mężczyzn wdrożono postępowanie przyspieszone w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Decyzją sądu otrzymali oni zakazy stadionowe oraz grzywny – podaje policja.

W miniony w Krakowie odbyły się także zgromadzenia publiczne oraz imprezy muzyczne i kulturalne. Przebiegły w spokojnej atmosferze.

Najnowsze

Co w Krakowie