Dwa miesiące utrudnień na węźle Modlnica. Rozpoczął się remont dylatacji

Kierowcy wyjeżdżający z Krakowa na Olkusz droga nr 94 muszą uzbroić się w cierpliwość. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła remont dylatacji na węźle Modlnica. W godzinach popołudniowych w tym miejscu tworzą się bardzo duże korki.

Remont obejmuje kompleksową naprawę dylatacji wiaduktu.  Dylatacje, czyli szczeliny dylatacyjne, są istotnym elementem konstrukcji mostów i wiaduktów, umożliwiającym kompensację zmian długości wynikających z wahań temperatury. Ich stan techniczny ma bezpośredni wpływ na trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

 – Podczas remontu dylatacji ruch na wiadukcie będzie poprowadzony jednym pasem. Rodzaj tego ograniczenia będzie się zmieniał wraz z postępem prac, część jezdni będzie udostępniana kierowcom, a w to miejsce zamykany będzie inny fragment przejazdu. Prace będą prowadzone do końca wakacji – wyjaśnia Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Według planów GDDKiA, prace remontowe mają zakończyć się przed końcem wakacji. Dokładny termin zakończenia prac będzie uzależniony od warunków pogodowych oraz ewentualnych nieprzewidzianych trudności technicznych.

Tak wygląda budowa Północnej Obwodnicy Krakowa (ZDJĘCIA)

Najnowsze

Co w Krakowie