Dwa rozboje w centrum Krakowa. Ofiarą jednego padł 15-latek

Musisz przeczytać

Na przystanku tramwajowym w rejonie Dębnik ofiarą rozboju padł 15-latek. W pobliżu ronda Mogilskiego dwóch mężczyzn pobiło i okradło 37-latka. Sprawcy rozbojów w centrum Krakowa są już w rękach policji.

W środę, 9 czerwca 2021 roku policjanci z Krakowa oraz Skawiny zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej na przystanku tramwajowym w rejonie Dębnik dokonał rozboju na 15-letnim chłopcu. Zatrzymany 18-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Krakowscy szybko wytypowali sprawcę tego rozboju. Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Skawinie udali się do jednego z mieszkań w gminie Skawina, w którym zamieszkiwać miała podejrzewana o rozbój osoba. Drzwi do otworzyła kobieta, w mieszkaniu był także mężczyzna. W trakcie legitymowania oznajmił on, że nie posiada przy sobie dokumentu tożsamości. Zarówno mężczyzna jak i kobieta podali policjantom dane, które jak się później okazało, były nieprawdziwe. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli jednak przy mężczyźnie jego dowód osobisty. Okazało się, że jest on właśnie tym, którego poszukiwali. W związku z tym 18-latek został zatrzymany. Kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, znaleźli m.in. ręczny miotacz gazu oraz odzież należącą do 15-latka. Zatrzymany został przewieziony do komisariatu Policji. W trakcie przesłuchania 18-latek usłyszał zarzut rozboju i przyznał się do winy.

Policja zatrzymała także sprawców pobicia mężczyzny na jednej z ulic w pobliżu Ronda Mogilskiego, do którego doszło 6 czerwca 2021. Gdy na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie, pokrzywdzony mężczyzna oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn. 37-latek podał ich dokładne rysopisy i wskazał kierunek, w którym się oddalili.

W trakcie patrolowania przyległych ulic policjanci zauważyli dwie osoby odpowiadające podanemu opisowi, które wylegitymowali. Był to 34-letni mieszkaniec Krakowa oraz 26-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Pobity mężczyzna wskazał, że to właśnie oni pobili go i ukradli mu pieniądze z portfela. W komisariacie mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca