Na dworcu autobusowym MDA w Krakowie powstało wyjątkowe miejsce

Będzie cicho, wygodnie, przytulnie i relaksująco. Teraz oczekujący na autobus nie będą już z niecierpliwością przebierali nogami, ale mogą ten czas poświęcić na czytanie w komfortowych warunkach.

„To prawdopodobnie jedyny w Polsce pokój do czytania, w którym będzie można znaleźć chwilę relaksu i zagłębić się w lekturze” – chwalą się Małopolskie Dworce Autobusowe. 

Projekt i koncepcja miejsca powstała we współpracy z firmą IKEA Kraków, która podjęła się aranżacji przestrzeni. Sam pomysł jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących w ramach którego na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie stanął pierwszy w Małopolsce – i pierwszy w takim miejscu w Polsce – automat z książkami.

Poza zaaranżowaną przestrzenią znajduje się także półka z książkami, którą wspomaga Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Funkcjonuje tu także bookcrossing, czyli wymiana książkami. Z takiej półki książkę można zabrać, ale także zostawić tam już przeczytaną.

Wraz z otwarciem przestrzeni czytelniczej MDA zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na nazwę tego miejsca.

Nagrodami są gadżety podróżne i książki. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ

dn, ip

zdjęcie tytułowe / fot. MDA

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie