Dwustu tancerzy na Rynku Głównym w Krakowie [zdjęcia, video]. Będą też za rok

Dwustu tancerzy z różnych miejscowości Archidiecezji Krakowskiej pojawiło się na Rynku Głównym w Krakowie, by uczestniczyć w 12. „Róży dla Jezusa Miłosiernego”. Były tańce, modlitwy i róże dla przechodniów i turystów.

Tańce, modlitwy i róże na Rynku Głównym

Zdjęcie 1 z 17

Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W sobotę (23 kwietnia 2022 roku), poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na krakowskim Rynku Głównym w Krakowie odbyła się akcja ewangelizacyjna „Róża dla Jezusa Miłosiernego”. Młodzi i starsi z różnych stron archidiecezji już po raz 12. zapraszali do wspólnego wielkanocnego tańca, aby „uwielbić Chrystusa oraz dać świadectwo wiary”.
Punktualnie o godz. 13.00 płyta Rynku Głównego w Krakowie wypełniła się młodymi oraz tymi nieco starszymi, ubranymi w białe stroje, którzy z uśmiechami na twarzy, wykonali wielkanocny taniec uwielbienia. Wydarzeniu towarzyszyła również modlitwa. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona została w kilku językach, oprócz polskiego m.in. po hiszpańsku i francusku. Ważnym punktem programu było tradycyjne już rozdanie przechodniom oraz turystom białych róż z cytatami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny, zachęcającymi do udziału w Święcie Miłosierdzia, którego centrum staną się w najbliższą niedzielę krakowskie Łagiewniki.

– On wybrał nasze miasto na stolicę Miłosierdzia. Tu jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wychodzimy, by zaprosić Was na Święto Miłosierdzia. Wychodzimy tu, aby do tego tłumu z całego świata, jak słyszymy o różnych także poglądach, powiedzieć o tym, że Chrystus zaprasza. Żeby mieć, co ofiarować Panu Jezusowi, dajemy białą różę z fragmentem z „Dzienniczka”, mówiącym o Święcie Miłosierdzia i o łaskach, które Jezus pragnie rozlewać – tłumaczy ks. Bogusław Seweryn, jeden z organizatorów wydarzenia oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP w Gdowie.

Organizatorami wydarzenia jest Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz proboszcz gdowskiej parafii Narodzenia NMP. Trzynasta edycja „Róży dla Jezusa Miłosiernego” planowana jest na sobotę, 15 kwietnia 2023 roku.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie