Dymisja Jarosława Gowina! To koniec Zjednoczonej Prawicy?

Jarosław Gowin przestanie być wicepremierem. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z rządu. – To koniec Zjednoczonej Prawicy – skomentował Jarosław Gowin.

Informację o dymisji wicepremiera z Krakowa przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. – Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – powiedział dziennikarzom.

Rzecznik rządu zaznaczył, że PiS jest nadal otwarte na realizację „programu Zjednoczonej Prawicy ze wszystkimi posłami partii Porozumienie, którzy rzeczywiście chcą realizować postulaty, które wspólnie podpisaliśmy w maju tego roku”. Według Piotra Müllera działania Jarosława Gowina „nie spełniają kryteriów konstrukcyjnej współpracy w rządzie” Dlatego też szef rządu zdecydował się na jego dymisję. Jarosław Gowina przestanie być wicepremierem oraz ministrem rozwoju, pracy i technologii.

– Zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządzącej – oświadczył Jarosław Gowin. – To koniec projektu pod nazwą Zjednoczona Prawica – podkreślił. Dodał, że odchodzi z rządu z podniesionym czołem. Zaznaczył, że jutro zarząd Porozumienia podejmie oficjalną decyzję co do przyszłości w koalicji. Stojący przy nim posłowie podkreślali, że nie będą popierać złych zmian dla przedsiębiorców i samorządów (czyli Polskiego Ładu) oraz będą bronić wolności mediów (czyli będą przeciwko ustawie lex TVN).

(GS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie