Dżdżysto i nieprzyjemnie? Spokojnie, w Krakowie jest co robić [informator]

Fot. Narodowy Stary Teatr / materiały prasowe

We wtorek warto wyjść z domu. Kulturalny kalendarz Krakowa, a w szczególności jego teatralny repertuar dają bowiem wiele interesujących możliwości. Oto one.

Jeśli dziś jest wtorek, to zaglądamy do Nowej Huty na karciane i planszówkowe zmagania. „Zgrajmy się!” to cotygodniowy cykl spotkań, w ramach których każdy miłośnik gier znaleźć kompanów do kolejnych rozgrywek! Chętni zagrać w Kolejkę, w Scrabble, Rummikub, Monopoly PRL, Czarne historie czy Domino powinni dziś wpaść do księgarni NOWA przy os. Zgody 7 o godz. 16.00!

„Trylogia” w reżyserii Jana Klaty przeniesie nas do sienkiewiczowskiego świata ideałów Polski. Grany na krakowskiej i warszawskiej scenie spektakl jest refleksją na temat polskości, która przenika w głąb historii kraju. Spektakl zobaczymy na Scenie Głównej Teatru Starego (ul. Jagiellońska 1) o godz. 18.00.

„Wszystko o kobietach” Pawła Szumca to opowieść o kobietach, czy raczej „babach” z perspektywy czysto męskiej. Oparta o tekst Miro Gavrana sztuka przedstawia kobiety w typowych, z punktu widzenia mężczyzny sytuacjach życiowych: matka i córki, siostry, rywalki, najlepsze przyjaciółki, koleżanki z pracy i koleżanki z przedszkola z lalką Barbie w objęciach oraz żywotne pensjonariuszki Domu Seniora. W rolach głównych wystąpią Marta Bizoń, Dominika Markuszewska i Beata Schimscheiner. Spektakl zobaczymy na Scenie Stolarnia o godz. 19.00.

Dosmucacz, Dogłębiacz – to tylko niektóre z postaci, które poznamy w spektaklu „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reżyserii Łukasza Fijała. Skrzące humorem i surrealizmem piosenki i sceny dialogowe legendarnych Starszych Panów – Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego – którzy w latach 50. i 60. XX wieku ubrani w charakterystyczne fraki typu jaskółka i cylindry kokietowali telewidzów inteligentnym, pełnym ironii dowcipem, zobaczymy dziś wieczorem na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU (al. Krasińskiego 16) o godz. 19.00.

rf, krakow.pl

 

Zobacz także