Działają już wszystkie żłobki. Liczba miejsc jednak drastycznie spadła

 W Krakowie zostały uruchomione już wszystkie żłobki. Po uwzględnieniu obostrzeń sanitarnych mogą one przyjąć jednak 800, a nie jak wcześniej – 2800 dzieci.

W krakowskich żłobkach spełnione zostały wszystkie wytyczne określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W żłobkach przestrzegany jest reżim sanitarny (mierzenie temperatury, zakaz wstępu osób trzecich, odpowiednie dostosowanie przestrzeni i zabawek używanych przez dzieci, brak możliwości przychodzenia do żłobka w przypadku, gdy w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji).

„Do żłobka mogą przychodzić wyłącznie osoby bez żadnych objawów chorobowych. Placówki zaopatrzone są w niezbędne środki do dezynfekcji, uzupełniane na bieżąco, zgodnie z potrzebami. Na ten cel żłobki otrzymały dodatkowe dofinansowanie z miasta” – informuje magistrat.

Do wytycznych została dostosowana także liczba dzieci w poszczególnych placówkach. W krakowskich żłobkach samorządowych i prowadzonych na zlecenie miasta jest łącznie ponad 2800 miejsc, ale po uwzględnieniu limitów wynikających z zasad sanitarnych, żłobki miejskie mogą przyjąć ok. 800 dzieci. Na razie to jednak wystarcza. ale nie wiadomo jak będzie w przyszłych tygodniach.

„19 maja pod opieką krakowskich żłobków samorządowych było 404 dzieci. Aktualnie wszyscy rodzice dzieci korzystających z miejskich żłobków, którzy po przerwie związanej z epidemią wyrazili chęć oddania maluszków pod opiekę żłobkową, mają zapewnione miejsce” – zapewnia magistrat.

ip  

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie