Działo się! Za nami pierwszy dzień Festiwal Wielokulturowy Kraków Miejsce Spotkań [zdjęcia]

Rozpoczął się Festiwal Wielokulturowy Kraków Miejsce Spotkań! Niedziela obfitowała w wiele atrakcji dla całych rodzin, a Willa Decjusza od rana tętniła wielokulturowym życiem.

Najmłodsi goście odwiedzający Willę mogli zagrać w gry, w jakie bawią się ich rówieśnicy w Tajwanie, Chinach, Meksyku, Wenezueli czy Indiach. Ponadto można było skorzystać z warsztatów językowych w języku ukraińskim, jak również obejrzeć niezwykłą wystawę czerpiąca z tradycji wielokulturowych ilustracji książkowych zatytułowaną ”Ilustracja książkowa” autorstwa Julii Tabenskiej.

Wieczorem w Willi Decjusza odbył się koncert dla upamiętnienia rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932-1933) w wykonaniu Viry Semerei oraz Zoriany Grzybowskiej.

– Dzisiaj rozpoczynamy nasz Festiwal. Niedziela zawsze kojarzy się z Dniami Otwartymi w Willi Decjusza, stąd taką formułę przyjęliśmy właśnie w niedzielę inaugurującą cały tydzień wydarzeń i atrakcji. Jednak festiwal to nie tylko poznawanie innych kultur poprzez doskonałą zabawę. Już w poniedziałek w Urzędzie Miasta Krakowa odbędzie się seminarium poświęcone zagadnieniom zarządzania w multikulturowym mieście. Będziemy dyskutować o wyzwaniach i zagrożeniach z którymi poradzić sobie musi wielokulturowe miasto – powiedziała Dominika Kasprowicz, Dyrektor Instytutu Kultury Willa Decjusza.

Atrakcji nie zabrakło również w samym centrum Krakowa. Na Rynku Głównym odbył się pokaz gry na DAf – tradycyjnym kurdyjskim instrumencie. Krakowianie mieli również możliwość nauki kurdyjskich tańców.

A dziś kolejne atrakcje! Cały program znajdziecie poniżej

Od niedzieli Festiwal Wielokulturowy Kraków Miejsce Spotkań

 

Zobacz także