Dzieci nie będą miały gdzie zjeżdżać na sankach. Bo deweloper…

Ostatnie tereny zielone w okolicach pasa startowego w Czyżynach odejdą w zapomnienie? Wiele na to wskazuje, jeśli urzędnicy nie pośpieszą się z przygotowaniem planu miejscowego. – Szybkie uchwalenie tego dokumentu ma kluczowe znaczenie dla ochrony przed zabudową, między innymi dla ochrony górki, z której dzieci licznie korzystają w zimie – tłumaczy radny Wojciech Krzysztonek.

Chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru osiedli Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego.

– Obecna, bardzo intensywna zabudowa terenów wokół pasa startowego w rejonie osiedli podważa zasadność jakichkolwiek kolejnych inwestycji deweloperskich w tym obszarze. Będą one bowiem znacznie obniżać komfort życia mieszkańców tej części Krakowa – napisał Krzysztonek w interpelacji do prezydenta Krakowa.

Szybkie uchwalenie planu jest konieczne, szczególnie w kontekście zawieszonych na 9 miesięcy postępowań o uzyskanie warunków zabudowy dla zamierzeń inwestycyjnych o charakterze deweloperskim planowanych w tym rejonie.

– Bardzo proszę więc o przyspieszenie prac nad przedmiotowym planem, bo jego szybkie uchwalenie umożliwi ochronę przed zabudową ostatnich zielonych obszarów w tej części
Dzielnicy XIV – apeluje radny.

(rg)

fot. Pixabay

 

Najnowsze

Co w Krakowie