Dzieci zaprojektują maskotkę Igrzysk Europejskich 2023

Są igrzyska, musi być maskotka. Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 ogłosił konkurs na maskotkę Igrzysk. Do konkursu organizatorzy zapraszaj dzieci i młodzież  w wieku 5-15 lat.  Do wygrania są atrakcyjne nagrody związane z przyszłoroczną imprezą.

 – Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji – poinformowali na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele komitetu organizacyjnego.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu  projekt lub rysunek maskotki powinien być związany z ideą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 czy olimpizmu, ale także posiadać elementy kojarzące się z miastem i regionem Gospodarzem. W konkursie mogą  wziąć  udział  dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Prace można zgłaszać do końca września.

– Gdybym był dzieckiem, sam chętnie wziąłbym udział w konkursie, kto by nie chciał ? – . – Często nie docenia się roli maskotki, a często to właśnie ona pozostaje w pamięci jako ślad po wspaniałej imprezie sportowej. Jesteśmy przekonani, że młodzi kibice wywiążą się z zadania na piątkę i zostaniemy zasypani wspaniałymi projektami. A jeden z nich zostanie na końcu zrealizowany – powiedział  prezes Komitetu Organizacyjnego, Marcin Nowak

Konkurs potrwa od 1 września od godz. 12:00 do 30 września 2022 r. do godz. 12:00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z.o.o lub na maila konkurs@ie2023.pl wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami znajduje się pod linkiem

Igrzyska Europejskie 2023 odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Gospodarzami Igrzysk będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. Ceremonia otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie. Na tym samym obiekcie 2 lipca dojdzie do uroczystego zamknięcia igrzysk. Igrzyska Europejskie to dwanaście dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w Krakowie, Krynicy Zdrój, Tarnowie, Zakopanem, Chorzowie i we Wrocławiu.

Najnowsze

Co w Krakowie