To dzieje się naprawdę! Okradli… automat z kawą

fot. adreson via Foter.com

To nie jest news wymyślony, a wszelkie podobieństwa do bohaterów nie są przypadkowe! To zdarzyło się naprawdę! Całkiem serio są wśród nas ludzie, którzy wpadają na takie pomysły. Dwóch mężczyzn postanowiło… okraść automat z kawą w jednym z krakowskich szpitali!

Policjami, którzy pieszo patrolowali ulice, nagle zauważyli, że na ich widok dwóch mężczyzn zmiana kierunek i ucieka do pobliskiego parku. Funkcjonariusze ruszyli za nimi. Dogonili mężczyzn i zaczęli z nimi rozmowę. A ci zaczęli składać rozbieżne wyjaśnienia.

– To wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas sprawdzenia okazało się, że jeden z legitymowanych tj. 28 letni mężczyzna, który miał przy sobie worek z pieniędzy w bilonie – kilkaset złotych. Wtedy drugi z legitymowanych tj. 27-letni chłopak stwierdził, że jest serwisantem automatów z kawą i gotówka należy do niego – mówi Elżbieta Znachowska z małopolskiej policji.

– W związku z tym, że mężczyzna oświadczył, że na miejsce nie przyjechał samochodem służbowym, a jego zachowanie budziło wątpliwości – policjanci postanowili sprawdzić czy nie doszło do włamania we wskazanym automacie zamontowanym w pobliskim szpitalu – dodaje policjantka.

Gdy funkcjonariusze wraz z legitymowanymi szli w kierunku szpitala, wówczas 27-latek przyznał się, że już od kilku miesięcy nie jest pracownikiem firmy zajmującej się obsługą automatów, a do jego środka dostał się dzięki kluczom, których nie oddał firmie po jego zwolnieniu. Następnie skradzione pieniądze w bilonie schował do worka. Policjanci zabezpieczyli i sprawdzili monitoring w szpitalu, na którym zostali nagrani sprawcy podczas kradzieży.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi do 5 lat pozbawienia wolności. – Policjanci ustalają czy mężczyźni w okresie poprzedzającym ich zatrzymanie nie dokonali innych włamań do automatów na terenie Krakowa i małopolski – mówi Znachowska.

(ip)

fot.  adreson via Foter.com

Zobacz także