Dzieje się w Krakowie! Zobacz, co dziś można robić w mieście

fot. Pixabay

W kolejny upalny dzień w Krakowie czeka nas sporo interesujących wydarzeń zarówno dla małych, jak i dużych! Znajdą coś dla siebie miłośnicy literatury, gier i ostrych brzmień. Zapraszamy do zapoznania się do szczegółami!

Czytelnicze święto dla najmłodszych już dziś rozpoczyna się w Krakowie! Festiwal Literatury dla Dzieci w tym roku odbywa się pod hasłem „Do źródła!” i złożą się na niego spotkania z takimi autorami, jak Taro Miura i Katsumi Komagata z Japonii, Verena Reinhardt z Niemiec czy popularni autorzy i ilustratorzy z Polski, m.in. Marcin Wicha, Michał Rusinek, Grzegorz Kasdepke, Marta Galewska-Kustra, Katarzyna Bogucka i Marianna Oklejak. To jednak nie wszystko. Na festiwal złożą się również warsztaty, projekcje filmów, wystawy, a nawet koncerty i gra miejska. Impreza odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a szczegółowy program znajdziemy na stronie fldd.pl.

W samo południe odbędzie się wręczenie Nagrody Żółtej Ciżemki, czyli nagrody za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w 2018 roku. Kto w tym roku okaże się zwycięzcą? Przekonamy się w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką przy ul. Szczepańskiej 1!

Tradycyjnie, jak co wtorek, warto zajrzeć do księgarni NOWEJ w Nowej Hucie! Będziemy tam mogli miło spędzić czas z grami planszowymi, karcianymi, logicznymi w klimatycznym miejscu Nowej Huty wypełnionym książkami i dobrym nastrojem. Kto ma ochotę zagrać w Kolejkę, w Scrabble, Rummikub, Monopoly PRL, Czarne historie, Domino, Dobble czy Gejsze, niech wpada dziś o godz. 16.00 na os. Zgody 7!

Podczas dzisiejszej odsłony cyklu Kod Mistrzów teatru Groteska spotkamy się z Agnieszką Duczmal, znaną na światowych scenach muzycznych wybitną polską dyrygentką, założycielką i dyrygentką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. W przeszłości występowała także z innymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Warto też wspomnieć, że Agnieszka Duczmal jako pierwsza kobieta-dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali. Spotykamy się o godz. 18.00 przy ul. Skarbowej 2.

Wieczorem w TAURON Arenie Kraków będzie głośno! Przed nami Impact Festival 2019, którego gwiazdami w tym roku są zespoły Tool, Alice in Chains i Black Rebel Motorcycle Club! Siódma edycja imprezy to w sumie sześć zespołów na dwóch scenach i mnóstwo adrenaliny. Otwarcie bram zaplanowano na godz. 17.30.

Zobacz także