Dzielnica VIII Dębniki. Rusza budowa hali sportowej, której dach projektowali uczniowie

Musisz przeczytać

W ciągu dwóch lat Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 zyska komfortowe warunki do rozwijania sportowych pasji swoich uczniów. W czwartek, 15 października odbyła się uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej przy tej szkole.

Fot. ZIS

W uroczystości wziął udział prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski. w swoim wystąpieniu podkreślił, że hala, choć jest jedną z wielu budowanych przez gminę, to jest wyjątkowa. Powstała bowiem przy udziale uczniów szkoły. Na zagospodarowanie użytkowego dachu hali zorganizowany został bowiem konkurs dla uczniów, w którym przedstawili swoje pomysły. Z trzech zwycięskich prac wybrano kluczowe idee, które potem zostały uwzględnione w projekcie wykonawczym.

Za budowę hali sportowej wraz z łącznikiem prowadzącym do istniejącej Szkoły Podstawowej nr 151 odpowiada Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Główną część inwestycji stanowić będzie hala o wymiarach pola gry 20 na 40 metrów z boiskami do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę oraz trybuną dla widzów. Na parterze znajdzie się również pomieszczenie ze ścianką wspinaczkową, magazyn na sprzęt, a także zaplecze szatniowo-socjalne dla uczniów (zawodników) i nauczycieli (trenerów).

Na pierwszym piętrze zaprojektowano salę fitness z siłownią oraz zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym. Drugie piętro to przestrzeń techniczna. Piętro trzecie stanowi dach użytkowy podzielony na dwie strefy: rekreacyjną oraz ekologiczną.

W ramach zagospodarowania terenu wokół hali zostanie wyremontowane istniejące boisko do gier zespołowych, powstanie bieżnia i skocznia do skoków w dal oraz plac zabaw. Przewidziane są także siłownia zewnętrzna, ścieżka edukacyjna dla najmłodszych, miejsce do gry w szachy, scrabble i elementy małej architektury. Zakres inwestycji obejmuje również budowę ogrodzenia, oświetlenia oraz parking.

Na budowę hali sportowej przy SP nr 151, ul. Lipińskiego 2” zabezpieczone zostały w budżecie miasta Krakowa środki finansowe w łącznej kwocie 15.097.140 zł. Wykonawcą inwestycji jest firma TEXOM Sp. z o.o.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca