Dzień dobry Kraków. Dziś nie kasujemy biletów w tramwajach i autobusach, pociągiem jedziemy za złotówkę

22 września to Europejski Dzień bez Samochodu. Dziś przez cały dzień przejazdy komunikacją miejską w Krakowie są bezpłatne. Nie musimy więc kupować i kasować biletów w tramwajach i autobusach MPK. A pociągami Kolei Małopolskich i POLREGIO może podróżować po całej Małopolsce za złotówkę.

Bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami MPK przysługują wszystkim, bez wyjątku. Za darmo może jeździć zarówno liniami dziennymi, jak i nocnymi. Byle kurs był jeszcze w dniu 22 września. Biletu nie trzeba kasować także na liniach aglomeracyjnych.

A nawet jeśli ktoś zapomni, że przysługuje mu bezpłatny przejazd, kupi bilet, to i tak go nie skasuje. We wszystkich miejskich autobusach i tramwajach kasowniki zostaną na ten jeden dzień wyłączone.

To rozwiązanie ma zachęcać do pozostawienia samochodu w garażu lub na parkingu.

A pogoda będzie sprzyjać temu, by zrezygnować z auta i wybrać się gdzieś piechotą. Będzie słonecznie i ciepło. A gdy piesza wędrówka nas zmęczy, zawsze możemy wsiąść do autobusu lub tramwaju i nie martwić się o to, czy mamy bilet.

Specjalny bilet za 1 zł uprawnia do nielimitowanej liczby przejazdów, w granicach Małopolski, pociągami Kolei Małopolskich i POLREGIO. Dodatkowo bilet uprawnia do bezpłatnego przewozu jednego roweru.

Co ważne, kanałem dystrybucji biletów jest aplikacja mobilna iMKA, czyli bezpłatna mobilna wersja Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Aby zdobyć bilet za 1 zł trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem systemu i mieć zainstalowaną aplikację. Bilet dostępny będzie w zakładce „inne bilety”.

Redakcja KRKnews

Najnowsze

Co w Krakowie