Dzień dobry Kraków. Pójdziecie dziś na odpust do Łagiewnik?

22 października to rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II. W kościele to dzień św. Jana Pawła II. A to oznacza, że w sanktuarium w Łagiewnikach odbywają się dzisiaj uroczystości odpustowe.

Mimo dużej liczby zakażeń koronawirusem i obowiązywania czerwonej strefy odpust w sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach nie został odwołany. Uroczystości mają się odbywać w reżimie sanitarnym. Zgodnie z wymogami dla czerwonej strefy, w sanktuarium Jana Pawła II może przebywać 515 osób. Służby porządkowe mają pilnować, by wiernych nie było więcej.

„Szanując dar zdrowia i życia każdego człowieka, prosimy wszystkich planujących uczestniczyć osobiście w uroczystościach odpustowych o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznej odległości” – apelują gospodarze sanktuarium.

Ci, którzy jednak nie wybierają się do Łagiewnik, a jakoś chcieliby uczestniczyć w odpuście, mogą śledzić uroczystości na stronie internetowej sanktuarium Jana Pawła II. Główna msza św. (o godz. 17) ma być transmitowana przez TVP3.

Redakcja KRKnews

Najnowsze

Co w Krakowie