Dzień dobry Kraków. W nocy było kiepsko. Ale u sąsiadów gorzej

To nie była bardzo dobra noc dla Krakowa. Wczoraj wieczorem na wszystkich czujnikach doszło do przekroczenia norm. Na szczęście daleko nam choćby do Rybnika.

Wczoraj najgorzej było około godziny 21:00. Czujnik umieszczony na Kurdwanowie wskazał ponad 300 procent normy. Pozostałe czujniki wskazywały mniejsze wyniki, ale wszystkie przekroczyły dozwoloną dawkę pyłów PM10.

W ciągu nocy wartości zaczęły spadać i można oczekiwać, że jeśli jeszcze wskaźniki nie wskoczył na zielone pole to zrobią to lada chwila. Wysoki stan utrzymuje się tylko na Alei Krasińskiego. O godzinie 6:00 czujnik wskazywał tu 200 procent normy i niewiele się tu zmieniało.

Kraków uchodzi za polską stolicę smogu, ale tej nocy były miejsca w których było znacznie gorzej. W niedalekim Rybniku o godzinie 22:00 wskazania czujników wykazały, że stężenie pyłów PM10 wynosi… 1100 procent dobowej normy! Współczujemy.

W ciągu dnia wszędzie powinno być lepiej. Dziś czeka nas podobna temperatura co wczoraj. Termometry powinny wskazać około 10 stopni Celsjusza. Rozpoczynamy odliczanie do weekendu.

ms

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie