Dzień Dobrych Uczynków. Spraw komuś radość. Rekrutacja przedłużona.

Chcesz spędzić czas z podopiecznymi organizacji, posadzić kwiaty i rośliny, posprzątać teren przy potoku, stworzyć świąteczną kartkę dla osób samotnych? A może masz zalegające na półkach książki, gry planszowe, które mógłbyś przekazać komuś, ale nie wiesz jak to zrobić? Zgłoś się do udziału w Dniu Dobrych Uczynków – Good Deeds Day Polska 2017. Zbliża się ostania okazja, by to zrobić.

UWAGA – Rekrutacja na wolontariat została przedłużona do 27 marca.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza do udziału w pierwszych obchodach Good Deeds Day Polska – międzynarodowego święta, którego celem jest czynienie dobra dla innych ludzi i planety. Wizją całości wydarzenia jest otwarcie się na drugiego człowieka, uwrażliwienie się na jego potrzeby, a także zwiększanie świadomości dobrowolnego zaangażowania. W ramach wydarzenia odbędą się akcje dobroczynne na rzecz lokalnych organizacji, w których każda osoba zainteresowana może wziąć udział.

W ramach akcji dobroczynnych można sadzić kwiaty i rośliny, spędzić czas z podopiecznymi placówki, posprzątać teren przy potoku Bibiczanka, pomalować pomieszczenia wymagające remontu lub przeprowadzić tematyczne spotkanie dla grup seniorów. Aby wziąć udział w konkretnej akcji, należy wysłać formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie Wolontariatu w Małopolsce. Rekrutacja do akcji trwa do 27 marca br.

Jednak Good Deeds Day Polska to nie tylko udział w akcjach dobroczynnych. Istnieje możliwość przekazania materiałów, które usprawnią funkcjonowanie placówek, a poprzez to byt ich podopiecznych. Potrzebna jest: żywność długoterminowa, książki, gry planszowe, krzyżówki, gazety, a nawet sadzonki i zaszczepki roślin! W/w materiały można dostarczyć do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie, które przekaże dary potrzebującym placówkom.

Szczegółowe informacje nt. Good Deeds Day Polska można uzyskać mailowo: gddpolska@gmail.com, telefonicznie 603 332 868 lub w biurze Organizatora znajdującego się pod adresem:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
ul. Krasickiego 18, II piętro
30-503 Kraków

Celem całości wydarzenia jest także zaszczepienie w ludziach świadomości że nawet mała pomoc ma znaczenie. Uczestnicy Good Deeds Day mają możliwość przyjścia 2 kwietnia do Kawiarni Literackiej i wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia kartek świątecznych, które zostaną przekazane osobom samotnym będącym podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, a także zakupienia kawy dla nieznajomego i przekazania jej w dobrym geście.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora oraz na Facebooku.

(wm)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie