Dziś Dzień Walki z Rakiem. W Krakowie…

Musisz przeczytać

Jak walczyć z rakiem? Jak pokonać wroga? Jak podnieść się po chwilach słabości? Na te i inne pytania dotyczące choroby nowotworowej odpowiadają w Krakowie… sami chorzy. Dziś, 4 lutego, obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem. Z tego powodu  Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” zaprasza „wojowników” i ich najbliższych na comiesięczne spotkania, podczas których można wymienić doświadczenia lub zadać trudne i nurtujące pytania.

Spotkania odbywają się w budynku Ogrodu Botanicznego, przy ul. Kopernika 27, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach od 18.00 do 20.00. Kolejne spotkanie odbędzie się w marcu.

Walka z nowotworem, jak z wrogiem, wymaga od chorego i jego rodziny wielu umiejętności: wyostrzonego zmysłu obserwacji, który nie pozwala przegapić niepokojących przesłanek, mogących świadczyć o pojawieniu się chorób układu chłonnego; wytrwałości pozwalającej przetrwać nawet najtrudniejsze chwile, w tym proces leczenia; oraz niezmierzonej siły i odwagi, które pozwalają wygrać wojnę mimo przegranej bitwy. Do chorób układu chłonnego należą chłoniaki. Ich objawy są niespecyficzne, przez co często są mylone np. z przeziębieniem. Dlatego w walce z chłoniakiem tak ważny jest zmysł samoobserwacji.

Do objawów chłoniaka można zaliczyć: powiększone węzły chłonne, kaszel, infekcje, swędzenie skóry, gorączkę ponad 38 stopni lub nawracające stany podgorączkowe nie spowodowane infekcją, szybkie chudnięcie, obfite poty nocne, nietolerancję wysiłku. Jeśli któreś z powyższych objawów występują dłużej niż 2-3 tygodnie, warto umówić wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.przebisnieg.org.

(ip)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca