„Dziennik Polski” i „Gazeta Krakowska” mają nowego naczelnego

Musisz przeczytać

„Dziennik Polski” i „Gazeta Krakowska” mają nowego redaktora naczelnego. Dotychczasowy szef obu gazet – Jerzy Sułowski – odchodzi z Polska Press za porozumieniem stron. Jego miejsce zajmie od 1 maja Wojciech Mucha, związany wcześniej z „Gazetą Polską”.

„Dziennik Polski” i „Gazeta Krakowska” mają nowego redaktora naczelnego. Od 1 maja krakowskimi gazetami pokieruje Wojciech Mucha, wcześniej związany z „Gazetą Polską”. Oficjalny komunikat o zmianach personalnych dostali już pracownicy obu gazet. Jest w nim stwierdzenie, że Jerzy Sułowski odchodzi za porozumieniem stron. A nowy redaktor naczelny przedstawiany jest jako dziennikarz prasowy, publicysta, autor książek, autor reportaży telewizyjnych, prowadzący programy informacyjne i publicystyczne.

Fot. Screen Facebook Wojciecha Muchy

„Stał się zagorzałym kibicem Cracovii – przez 8 lat był „gniazdowym”, czyli człowiekiem organizującym wraz z kolegą doping na meczach, intonującym przyśpiewki podchwytywane przez cały stadion. I tu niespodzianka – zapisał się na kulturoznawstwo w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie prowadzonej przez jezuitów. Stąd trafia na praktykę i staż do krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej, a przez promotora swojej pracy licencjackiej do GPC” – tak obecnego redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” przedstawiał kilka lat temu Władysław Tyrański, pisząc o spotkaniu w klubie Gazety Polskiej”.

Właścicielem „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” oraz innych gazet Polska Press jest PKN Orlen, który odkupił koncern medialny od niemieckiego właściciela. Zmiany redaktorów naczelnych dokonują się nie tylko w Krakowie, ale także w innych miastach

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca