Dziś i jutro krakowianie mogą za darmo skorzystać z nowoczesnego basenu!

Nowe Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone Na Kozłówce / fot. Michał Sobolewski, ZIS

Nowocześnie, komfortowo i za darmo – w sobotę i niedzielę nieodpłatnie będzie można skorzystać z nowo powstałego Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji na Kozłówce.

Do tego, dla pierwszych stu osób, które w dniach 21–22 grudnia w godz. 7.00-22.30 odwiedzą centrum i skorzystają z atrakcji, przewidziano upominki.

Główną atrakcją nowo powstałego Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji jest część basenowa: z krytą pływalnią o wymiarach 25 m x 12,5 m i ruchomym dnem, umożliwiającym sterowanie poziomem głębokości wody, z częścią rekreacyjną, basenem z hydromasażem, basenem dla małych dzieci oraz dwoma wannami jacuzzi. Na połowie niecki basenowej można regulować głębokość od zera do 120 cm, co jest bardzo przydatne szczególnie przy nauce pływania małych dzieci. W centrum znalazło się też zaplecze szatniowe, część saunowa, kompleks sal fitness i siłowni wraz z szatniami, a także sklepik i minibar.

– Od kilku lat Kraków stawia na sport. W ostatnim czasie powstało w naszym mieście ponad 200 boisk różnego typu: orlików, przyszkolnych i wielofunkcyjnych, także kilka basenów, na przykład tu w okolicy mamy dwa takie obiekty: na osiedlu Kurdwanów oraz przy ulicy Kurczaba. Kilka basenów się buduje, a największy z nich zlokalizowany będzie przy ulicy Eisenberga – powiedział podczas czwartkowej uroczystości otwarcia prezydent Jacek Majchrowski.

– Ten obiekt służył będzie nie tylko do uprawiania sportu, ale będzie też spełniał funkcje rekreacyjne i wychowawcze, o co zadba operator obiektu, czyli Stowarzyszenie Siemacha – dodał prezydent.

Prezydent podziękował wszystkim, dzięki którym obiekt powstał oraz wręczył młodzieży symboliczny prezent – komplet stoperów sportowych.

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, została firma PBP Chemobudowa Kraków SA, a autorem projektu jest Pracownia Projektowa „Pion” z Łodzi. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Jej całkowity koszt wraz z wyposażeniem wyniósł 23 368 276,00 zł. W całości zostały one pokryte ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Dane techniczne Dzielnicowego Centrum Rekreacji i Sportu Na Kozłówce:
  • powierzchnia użytkowa budynku: 3 24,40 m2
  • powierzchnia ruchu: 361,67 m2
  • powierzchnia lustra wody: 426,20 m2
  • powierzchnia zabudowy: 2 228,40 m2
  • kubatura całego budynku: 15 467,50 m2

Nowo powstały kryty basen to kolejna inwestycja sportowa, po oddanym do użytku krytym basenie przy ul. Kurczaba i ul. Strąkowej 3a. W trakcie realizacji są inne  obiekty, które powstają m.in. przy ul. Eisenberga (dawny basen Polfy), które mają służyć zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.

jk, krakow.pl

Zobacz także