Miasto

Dziś Kraków piknikuje. Świetne przesłanie!

Dziś na stadionie Clepardii odbędzie się piknik pod nazwą „Kochasz swój Kraj to po nim nie bazgraj. Segreguj śmieci i ucz tego dzieci”.

Podczas pikniku pracownicy MPO opowiedzą o segregacji odpadów, policjanci przedstawią prawną stronę karania wandalizmu, a pracownicy Straży Miejskiej opowiedzą o działaniach prewencyjnych.

W trakcie pikników MPO, Straż Miejska i Policja zorganizują konkursy z nagrodami, którymi będą m.in. podkoszulki Pogromców Bazgrołów. Ponadto wszyscy uczestnicy tworzenia murali także otrzymają koszulki.

Nowinką Pikników będzie wspólne malowanie muralu flagi narodowej w miejscach szczególnie dotkniętych bazgrołami. Grafika muralu zwiera napis „100 lat Niepodległości”. Liczymy, że zachęcimy innych administratorów budynków, aby na zniszczonych przez wandali elewacjach powstawały okolicznościowe murale, które staną się pamiątką jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pogromcy bazgrołów chętnie pomogą np. polecając usługi doświadczanego artysty w dziedzinie tworzenia murali.

Pierwsza impreza odbędzie się już 7 lipca na terenie basenu Clepardia, w pobliżu osiedla Prądnik Biały, które bardzo często staje się ofiarą ataków wandali ze sprayami (jest to szczególnie widoczne na elewacjach przy ulicy Mackiewicza). Start imprezy o godz. 14.

Poza wspomnianymi atrakcjami zaplanowano występ zespołu Cracow Cover Band, gry i zabawy dla dzieci oraz poczęstunek.

Organizatorzy: Pogromcy Bazgrołów, Biblioteka Polskiej Piosenki, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Rada Dzielnicy IV PRĄDNIK BIAŁY, Klub Sportowy Clepardia, Straż Miejska oraz Policja.

mj

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay