„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Dziś Kraków zaświeci na fioletowo. „To gest solidarności”

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Dziś wiele budynków na całym świecie zostanie podświetlonych na fioletowo. Powód?  Międzynarodowy Dzień Wcześniaka, do którego przyłącza się także Kraków.

17 listopada, w geście solidarności z wcześniakami i ich rodzicami, w Krakowie na fioletowo zostanie podświetlona kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, Tauron Arena oraz wieża telewizyjnej firmy Emitel na Krzemionkach.

„Światowy Dzień Wcześniaka to ważny dzień dla lekarzy neonatologów, pielęgniarek neonatologicznych, ale przede wszystkich dla dzieci urodzonych przed planowanym terminem i ich rodziców. Wiedza na temat wcześniactwa jest bardzo mała. Osoby, które nigdy nie zetknęły się z tak maleńkim dzieckiem nie zdają sobie sprawy z powikłań zdrowotnych z jakimi muszą się zmagać już w pierwszych dniach życia. Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, aby podnosić świadomość społeczną na ten temat” – informują organizatorzy akcji.

Wcześniak to dziecko urodzone między 22. a 37. tygodniem ciąży. Co dziesiąte dziecko na świecie jest wcześniakiem. W Polsce rodzi się co roku 26000 wcześniaków. Niektóre ważą mniej niż 1500 gramów i mieszczą się na dłoni dorosłego człowieka. 

jk

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca