Dziś Kraków zróżnicowany jak rzadko. Oto plan na środę

Pchła Szachrajka w reż. Anny Seniuk Teatr Groteska 17.09.2019r/fot. Tomasz Cichocki

Środę możemy rozpocząć animacją o sympatycznym baranku-rozrabiace, by zakończyć ją opowieścią o… skórzanej kurtce. To jednak nie wszystko. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kulturalnego kalendarium na dziś!

Trwają ferie, a to oznacza dodatkowe atrakcje kulturalne dla małych i dużych. Jedną z nich jest Zimowisko filmowe 2020 w kinie Agrafka. O godz. 13.00 rozpocznie się seans filmu „Baranek Shaun: Farmageddon” – bohatera animacji dobrze znanej maluchom! Program na kolejne dni filmowego cyklu w Agrafce znajdziemy na stronie: www.kinoagrafka.pl.

Equilibrium – ta nazwa mówi wiele fanom folk metalu! Trzon zespołu to niezmiennie gitarzysta René „Berthammer” Berthiaume. Ostatni materiał zespołu Berthiaume’a to przede wszystkim mroczne historie o życiu, ale podczas koncertu nie zabraknie starszego materiału. Składu dopełnią zespoły Lord of the Lost i Nailed to Obscurity. Początek koncertów wyznaczono na godz. 19.00. Zespoły wystąpią w klubie Kwadrat przy ul. Skarżyńskiego 1.

Propozycją dla miłośników bardziej stonowanych brzmień będzie koncert pt. „Piosenka ci nie da zapomnieć, czyli Qui Pro Quo w Krakowie”. To barwny spektakl teatralno-muzyczny, który przenosi widzów do świata lat 20. i 30. XX wieku w czasy niezwykłego rozkwitu twórczości wybitnych polskich artystów teatru, kabaretu i kina: Hanki Ordonówny, Fryderyka Jarosego, Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Henryka Warsa i innych. Koncert odbędzie się w teatrze Groteska. Początek o godz. 19.00.

Wieczór zapowiada się przebojowo. Ci, którzy wybiorą się do kina Paradox przy ul. Krupniczej 38, zobaczą czarną komedię, która według części recenzentów już zasłużyła sobie na tytuł jednej z najważniejszych premier roku. Mowa o „Deerskin”, czyli opowieści o… skórzanej kurtce z frędzlami. Reżyser Quentin Dupieux dał się już poznać widzom jako oryginalny twórca za sprawą filmu „Mordercza opona”. W jednej z głównych ról zobaczymy aktora Jeana Dujardina. Początek seansu o godz. 21.00.

Więcej inspiracji kulturalnych na dziś można zaczerpnąć ze strony Karnetu.

jk, krakow.pl

Zobacz także