Kultura Polecane

Dziś pogrzeb Kory. Krakowianie pożegnają artystkę na Błoniach

Czekam na wiatr, co rozgoni 
Ciemne skłębione zasłony 
Stanę wtedy na “RAZ!”
Ze słońcem twarzą w twarz

– być może właśnie tymi słowami krakowianie pożegnają dziś wybitną artystkę Korę, czyli Olgę Sipowicz. W środę o godzinie 11 na warszawskich Powązkach odbędzie się pogrzeb piosenkarki. Z kolei pod Wawelem mieszkańcy także organizują ostatnie pożegnanie.

Na Facebooku powstało właśnie wydarzenie, w którym gromadzą się osoby chcące uczcić pamięć byłej wokalistki zespołu Maanam.

– Pustka, brak, miejsce po osobie, którego nie da się wypełnić. Mogę tylko pożegnać się, zaznaczyć wybraną chwilę prostym gestem i symbolem. Wystarczy mi jedno zapalone światło, milczenie, dźwięk muzyki i głosu, który właśnie zamilkł. Jeżeli zechcecie przyjść również – zapraszam. Błonia krakowskie na krańcu od ulicy Piastowskiej, w środę 8 sierpnia, między 21:00 a 22:00 – czytamy na stronie wydarzenia Krakowski spleen – pożegnanie Kory w Krakowie.

Dziś o godzinie 11 w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Kory. Z racji tego, że artystka nie przyjęła ostatniego namaszczenia, jej pogrzeb nie będzie miał charakteru religijnego. 

– Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów – napisał mąż artystki.

Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 ( środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu…

Opublikowany przez KORA Wtorek, 31 lipca 2018

Kora spocznie w kwaterze “K” Cmentarza Wojskowego – w 14. rzędzie, w grobie nr 7. To lokalizacja nieopodal Alei Zasłużonych. 

Olga Sipowicz, z domu Ostrowska, urodziła się w Krakowie 8 czerwca 1951 roku. Od kilku lat walczyła z nowotworem. Zmarła 28 lipca,w wieku 67 lat.

(rg)

fot. screen z filmu / YouTube